Історія порту

У 1824 році генерал - губернатор Новоросійського краю граф Воронцов спорядив експедицію з метою визначення місця для нового морського порту. Керівник експедиції - капітан Критський - був однозначний: кращого місця, ніж у Бердянської коси, не знайти. Історія Бердянського порту починається влітку 1830р.

history1Новий порт розвивався швидко та інтенсивно експлуатувався: у 1836 році тут з’явилося перше іноземне судно, а через три роки порт прийняв понад 100 іноземних кораблів і 188 каботажних. До середини минулого сторіччя його вантажообіг збільшився настільки, що порт зайняв провідне місце в країні з торгівлі зерном. У пам’ятній книзі Таврійської губернії з’явився запис: «Тепер немає вже сумніву, що для Азовського узбережжя Бердянський порт буде тим же, що й Одеса для Чорноморських берегів».

history2Йшли роки, разом із усією країною порт переніс усі тяготи революції, громадянської війни, розрухи.

Відродження почалося в 20-і роки. Вже в 1924 році було прокладено 2 км залізничних шляхів, встановлена 60-метрова причальна лінія, відновлене швартування іноземних суден.

Життя увійшло в нормальне русло, порт продовжував працювати і рости. Але наступило страшне літо 41-го року. Під час окупації довелося пережити тяготи і порту, і всьому нашому місту.

Коли в 1943 році Бердянськ був звільнений від фашистів, стало зрозуміло, що порт прийдеться відроджувати з попелу. При відступі каральні війська цілком його зруйнували. Та він був відроджений. Вже 3 червня 1946 року порт приймає перше після війни судно –  парову шхуну «Адлер».

 

history5Але час не стоїть на місці. Оновлений і загартований в негаразди Бердянський морський торговельний порт стає сучасним високомеханізованим підприємством. У 1980 році, на честь 150-річчя порт нагороджено орденом «Знак пошани».

Зараз Бердянськ – місто-курорт, відоме своїми найкращими санаторіями, базами відпочинку та дитячими оздоровчими таборами. Влітку населення міста збільшується у три рази. Сюди приїзджають відпочити не тільки з різних регіонів України, але й різних країн .

Бердянський морський торговельний порт, який розташований у межі міста, безумовно впливає на атмосферу, гідросферу та ґрунт регіону. Тому дуже важливо забезпечити екологічну безпеку не тільки акваторії, але й і міста, чому приділяють велику увагу.