Географічне розташування

map

Порт Бердянськ перебуває на 46 гр. 45 хв. північної широти та 36 гр. 46 хв східної довготи в Північно-Східній частині Бердянської затоки Азовського моря.
Порт Бердянськ, розташований у північно-східній частині Бердянської затоки, складається із зовнішнього рейду, підхідного каналу і гавані Бердянськ. Гавань Бердянськ, де розташовано основні причальні споруди, захищена хвилеломом. Вона складається з двох басейнів – Західного і Східного, які є внутрішнім рейдом. До гавані ведуть підхідний канал (довжина 20 км, ширина – 90 м, глибина – 8,55 м, прохідна осадка – 7,9 м) і фарватер № 54. Вхід до гавані знаходиться між північно-західним краєм хвилелому й обміленою з глибинами до 5 м. Глибина в акваторії порту – 8,4 м.

Гідрометеорологічні відомості.

Вітри. Переважають вітри північно-східного напрямку. Дні з вітрами понад 15 м/с становлять 24 % на рік. Середньорічна температура – + 10,7 С.
Тумани спостерігаються 30 – 35 днів на рік.
Коливання рівня  води в порту незначні. Нагони води на 60 – 90 см відносно середнього рівня спостерігаються при південно-західних вітрах зі швидкістю 12-15 м/с. Згони води бувають рідко і можливі тільки при сильному і тривалому північному вітрі.
Навігація в порту триває цілий рік.

Морськими дорогами, через Волго-Донський і Біломорсько-Балтійський канали, порт пов’язаний з регіонами Росії, Казахстану, Ірану, а через Чорне море – із країнами Середземноморського басейну, Південно-Східної Азії та Америки.