Підписано меморандум про перевантаження обладнання майбутньої вітряної електростанцій ДТЕК

Меморандум

На виконання програми пошуку нових клієнтів, з метою найбільш ефективного використання потужностей підприємства, 16-го травня між ДП “БМТП” та ТОВ “Холлеман-Україна” підписано меморандум про співпрацю. Ним закріплено, що керівник державного стивідору Олександр Трощенков та генеральний директор фірми Михайло Плесовських досягли домовленості, щодо проекту перевантаження в Бердянському порту обладнання для 56 повітряних турбін.

В 2018 році між компанією ДТЕК та General Electric підписано договір на постачання інноваційних вітротурбін для Приморської ВЕС в Запорізькій області. Будівництво електростанції розпочинається вже в цьому році.

Постачання обладнання для неї буде здійснюватись на потужностях державного стивідора. Орієнтовно, вже з з серпня почнеться розвантаження вітряків в Бердянському порту. Як відзначив директор “Холлеман-Україна”, вдале географічне розташування Бердянського порту сприятиме подальшій взаємовигідній співпраці.

Окрім обладнання для Приморської станції, існує реальна можливість поглибити співпрацю і в наступні роки.

Підписаний меморандум відкриває нові можливості для роботи державного портового оператора. На сьогодні ДП “БМТП” – єдиний універсальний портовий оператор в Бердянському порту, який має можливість обробляти генеральні, навалювальні, насипні вантажі, здійснювати обробку вагонів, автомашин, суден, складування і зберігання вантажів, іх штивку, сепарування, зачищення трюмів, кріплення та розкріплення.

- Такий контракт — це те, чим може пишатись порт. Перевалка такого вантажу залишиться назавжди в історії підприємства. Вантаж цікавий, негабаритний, дуже важкий для перевантаження. Тому для нас буде справою честі опрацювати цей вантаж. Крім того, за інформацією нашего контрагента фірми “Холлеман”, кітайські промисловці також зацікавились і готові поставити впродовж 2019-2020 років до 500 таких установок. Від того, як ми опрацюємо ці 56 комплектів, за умови підписання контракту, дасть нам можливість розраховувати на інші контракти по такому нестандартному обладнанні, – резюмував в.о. директора ДП “БМТП” Олександр Трощенков.

Таким чином, ДП “БМТП” стане четвертим стивідором в Україні, який буде перевантажувати вітряні електростанції та комплектуючі до них. До цього часу це відбувалось лише в трьох портах — Маріупольському, Чорноморському та Ольвії. Співробітники ДП “БМТП” перейматимуть досвід у колег з інших портів.