Порт готується переробити вантажі українських металургів

48484

У зв’язку з терактом, в результаті якого було зруйновано залізничний міст, що зв’язує Маріупольський морський торговельний порт з металургійними підприємствами міста, до керівництва Бердянського морського торговельного порту звернулися представники ПрАТ «Донецьксталь», меткомбінатів «Азовсталь», ім.Ілліча, ЗАТ «Запоріжсталь». Всі вони здійснювали відвантаження своєї продукції через маріупольський порт.
За інформацією в.о. директора ДП «Бердянський морський торговельний порт» Миколи Ільїна, до заявлених вантажів, за якими укладені договори на січень 2015 року, підприємство готове додатково прийняти до перевалки 25 тис.тонн заготовки «Метінвесту», 15 тис.тонн чавуну від ЗАТ «Запоріжсталь», 20-40 тис. тонн чавуну і 5 тис. тонн коксу від ПрАТ «Донецьксталь». «У ситуації, що склалася, стратегічним об’єктом такого значення в економіці країни Бердянський морський порт не був ще ніколи», – вважає його керівник. – «Наша мета – зробити все, щоб в цей складний період порт і його колектив виконали всі поставлені завдання».
У порту оперативно розпочато підготовку до приймання металу, частина з якого вже готова до відправки в Бердянськ. За інформацією в.о.першого заступника директора Андрія Фіщенко, за добу порт готовий переробити 230-260 вагонів. Перше судно стане під навантаження 31 січня. Терміново проводяться всі необхідні узгодження, розглядаються варіанти залучення додаткової техніки та устаткування, проводяться інструктажі та навчання докерів і механізаторів для роботи з новими вантажами. Всі служби порту готуються до напруженої роботи в період новорічних свят.