Огляд російськими прикордонниками суден, які йдуть через Керченську протоку в порти Маріуполя і Бердянська, є незаконним

8 травня 2018 року в Міністерстві інфраструктури України відбулась розширена нарада з питань обговорення протиправних дій Російської Федерації, зокрема, запровадження представниками Російської Федерації огляду суден, незалежно від їх прапору, які прямують в порти м. Бердянськ та м. Маріуполь через Керченську протоку.

В нараді взяли участь: очільник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс, перший заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Ізет Гданов, представники Міністерства закордонних справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства юстиції України, Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Укрзалізниці, Укртрансбезпеки тощо, повідомляє сайт Мінінфраструктури.

Міністр інфраструктури заявив, що огляд російськими прикордонниками суден, які йдуть через Керченську протоку в порти Маріуполя і Бердянська, є незаконним: «Це чергове грубе порушення міжнародних правових норм з боку російської влади. Ми розуміємо, що цей крок є свідомим, наступні кроки спрогнозувати не складно. Україна реагуватиме комплексно».