Кабінет міністрів України схвалив приватизацію всіх держстивідорів до 2020 року

Як повідомив офіційний сайт АМПУ, Кабінет міністрів України в четвер, 10 травня, прийняв загальний перелік об’єктів, що підлягають приватизації в 2018–2020 роках, в який, крім 26 великих підприємств, входять в цілому більше 700 компаній. Серед них, згідно зі списком, опублікованим Міністерством економічного розвитку і торгівлі, і всі 13 державних портових стивідорів.

МЕРТ доручено в двотижневий термін доопрацювати перелік з урахуванням фактичного стану об’єктів і опублікувати його на своєму сайті, а також вносити до нього зміни на підставі обґрунтованих пропозицій суб’єктів управління.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що для державних стивідорних компаній концесія визначена кращим варіантом, ніж приватизація.

У той же час, в. о. голови Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс висловився за приватизацію державних стивідорів. Це, за його словами, допоможе залучити інвестиції, зберегти робочі місця і зробити роботу стивідорних компаній більш ефективною.

Як відомо, на початку липня минулого року уряд схвалили запропоновану Мінекономрозвитку концепцію управління держпідприємствами (Triage), згідно з якою держава планує з 3444 компаній і об’єктів зберегти у своїй власності лише 15 особливо важливих компаній і 363 об’єкта, що забезпечують виконання державою своїх функцій, а решту передати в концесію, продати або ліквідувати. Це було однією з умов програми співпраці з Міжнародним валютним фондом.