Кабінет Міністрів затвердив фінансовий план ДП “БМТП” на 2017 рік

терминал

На засіданні Уряду 11 травня Кабінет міністрів України затвердив фінансовий план ДП “Бердянський морський торговельній порт” на 2017-й рік. Документом передбачено івестиції в будівництво зернового терміналу в “БМТП”.

Фінансовий план на 2017-й рік передбачає отримання доходу в розмірі 519 млн. грн. та 150 млн. 815 тис. грн чистого прибутку. Середня заробітна платня затверджена на рівні 10 899 грн. В 2017-му році планується перевалити 2 млн. 650 тис. тонн вантажів.

В фінансовому плані, який затверджений Кабінетом міністрів України передбачені капітальні інвестиції в розмірі 107 млн. 870 тис. грн. З них 70 млн. – на будівництво зернового терміналу. Проектом передбачено будівництво на території ДП “БМТП” чотирьох сховищ силосного типу для зберігання зернових вантажів з ємністю зберігання 32 тис. тонн, будівництво станцій розвантаження і завантаження автомашин, будівництво станцій вивантаження вагонів на залізничних коліях. Також планується будівництво магістральної транспортної галереї і суднонавантажувальної машини для перевантаження зернових з вагонів, автомашин і силосів на судна, що дозволить збільшити інтенсивність обробки суден.

Проект буде реалізовуватись за власні кошти ДП “БМТП”, накопичені за період 2014-2015-го років. На ці потреби на рахунках підприємства зберігається 10 млн. доларів. Проект розрахований на два роки.

Будівництво зернового терміналу дозволить значно прискорити обробку суден із завантаження зернових в умовах існуючої жорсткої конкуренції з, так званим, портовим оператором “Аскет Шиппінг”, запровадження передової технології зберігання та завантаження зернових сприятиме суттєвому зростанню показників перевалки зерна в “Бердянському морському торговельному порту”.

Цей інвестиційний проект Микола Ільїн намагався реалізувати останні декілька років, однак в 2016-му екс-Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заборонив інвестувати кошти підприємства в будівництво зернового терміналу, оскільки, за його думкою, напередодні приватизації портів робити це недоцільно.

Крім того, фінплан передбачає направлення 27,5 млн. грн на закупівлю техніки — автонавантажувачів, тягачів та ін. Нагадаємо, за останні два роки в “Бердянському морському торговельному порту” систематично оновлюється навантажувальна техніка, що сьогодні відображається на підвищенні якості опрацювання металопродукції.