ДП “Бердянський морський торговельний порт” відвідав народний депутат Сергій Тарута

DSC06049

У середу, 31 січня, народний депутат України Сергій Тарута спілкувався з керівництвом та керівниками структурних підрозділів підприємства, оглянув територію Бердянського порту.

- Я завітав сьогодні в Бердянський морський торговельний порт, щоб дізнатись, які проблеми хвилють портовиків і на законодавчому рівні сприяти їх вирішенню, – повідомив Сергій Тарута представникам трудового колективу.

Проблеми державного портового оператору очевидні: поступове зменшення паспортних глибин, відсутність електрифікованої гілки залізничного сполучення, 75% відрахування прибутку до державного бюджету, що позначається на тарифній політиці і, як наслідок, падіння обсягів вантажопотоків, проблеми у взаємодії з філією АМПУ та інші птання.

Народний депутат запевнив портовиків, що обіцяє тільки те, що може виконати, тому деякі питання, озвучені портовиками він спробує вирішити.

- Я особисто знайомий з новим керівником “Укрзалізниці” Євгеном Кравцовим, тому ми спробуємо домогтись передбачення коштів для електрифікації залізниці до Бердянська. Це питання ми спробуємо обговорити і з Володимиром Гройсманом. Відрахування 75% прибутку абсолютно недопустимо, адже державні портові оператори мають працювати в конкурентному середовищі з приватними портовими операторами, – запевнив Сергій Тарута.

Портовики також акцентували увагу політика на недосконалості Закону України “Про морські порти в Україні”, за яким портове господарство та інфраструктура були розподілено між АМПУ та державними портовими операторами.

- Свого часу АМПУ створювалось з метою подальшої приватизації портових операторів державної власності. В принципі, це правильний підхід, який вже реалізовано в Європі. Однак в сьогоднішніх умовах до України неготові захотити потужні інвестори і платити ринкову ціну за порти. Тому, можливо, й необхідно переглянути доцільність розділення портового господарства між двома дублючими структурами, – висловив свою думку Сергій Тарута.

Крім того, Сергій Тарута, який прийшов в політику з великого бізнесу, пообіцяв портовикам сприяти у зростанні обсягів вантажопотоків через Бердянський морський торговельний порт.