Державні стивідорні компанії будуть передані в концесію, а не приватизовані – міністр

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що для державних стивідорних компаній концесія визнана кращим варіантом, ніж приватизація. Про це він сказав у вівторок, 27 березня, в МІУ на спільному брифінгу з керівником АМПУ, передає ЦТС.

“Всі державні порти після прийняття закону Про концесії будуть віддані в концесію … Ми довго думали – приватизація або концесія, але зупинилися на концесії”, – заявив міністр.

У свою чергу, керівник Адміністрації морських портів України Райвис Вецкаганс повідомив, що перші концесійні конкурси по портам Херсон і Ольвія пройдуть в кінці цього – першому кварталі наступного року.

Відзначимо, що на минулому тижні в МІУ ще не було визначеності щодо вибору між концесією та приватизацією. Так, 22 березня в Одесі Володимир Омелян заявляв: “Національна транспортна стратегія до 2030 року передбачає ряд заходів в морській галузі. Головними цілями стратегії є поступовий відхід держави від стивідорної діяльності, всі порти повинні бути віддані в концесію, або приватизовані”.

На початку року Райвис Вецкаганс говорив про роздержавлення деяких держстивідорів таке: “Ми зі свого боку підтримуємо приватизацію маленьких і середніх державних стивідорів. На сьогоднішній день, якщо подивитися статистику, частка державних стивідорів знижується і становить близько 26%, а зниження склало близько 12% по порівняно з 2016 роком. Вважаю, що уряд повинен підтримати міністра в напрямку приватизації, у вигляді концесійних проектів маленьких і середніх стивідорів “.